Tel. 22-619-34-86/87
E-mail:  zs33@eduwarszawa.pl
Adres: ul. Targowa 86, 03-448 Warszawa

W dniu 17 czerwca 2024 r. odbyła się Gala XXXI edycji Stołecznego i Mazowieckiego oraz XXX ogólnopolska edycja samorządowego konkursu nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Wydarzenie odbyło się w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana przy ul. Karasia 2 w Warszawie. Patronat Honorowy nad Konkursem „Ośmiu Wspaniałych” objął pan Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz pan Rafał Trzaskowski Prezydent m.st. Warszawy.

Jubileuszową Galę Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” poprowadzili byli laureaci: pani Justyna Starakiewicz Krawczyk (stylistka, absolwentką prestiżowej szkoły Style Coaching Institute w Londynie) i pan Jarosław Jóźwiak (wiceprezydent Warszawy w latach 2014-2016).

W gronie zaproszonych znaleźli się::

pan Adam Struzik (Marszałek województwa Mazowieckiego od 2001, Marszałek Senatu w latach 1993-1997) oraz pani profesor Hanna Gronkiewicz Waltz (Prezydent m.st Warszawy w latach 2006-2018, Prezes Narodowego Banku Polskiego w latach 1992-2000), burmistrzowie warszawskich dzielnic, przedstawiciele władz samorządowych z całego kraju, przedstawiciele wydziałów Oświaty i Wychowania poszczególnych dzielnic Warszawy, sponsorzy dzisiejszej gali finałowej, a przede wszystkim młodzież, która zmienia Świat na Tak.

Miło nam poinformować, iż w gronie ośmiu laureatów Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” znalazł się uczeń klasy 2dt Bartosz Muśnicki , który wspólnie w wychowawcą klasy panem Piotrem Chamerą organizował akcje proekologiczne na terenie szkoły i dzielnicy Praga Północ („Sprzątanie świata, „Sprzątanie Polski”, zbiórka ubrań wśród społeczności szkolnej społeczności szkolnej mającej na celu uświadomienie „śladu wodnego”, który pogłębiamy nadmiernym zakupem odzieży i konsumpcji). Bartosz aktywnie włączył kolegów w ogólnopolskie (Ekomobilni i Filmeko) oraz warszawskie konkursy ekologiczne (Warszawska Ekoliga), a prace multimedialne naszych uczniów zyskały wyróżnienia i uznanie organizatorów konkursu.

Fundacja „Świat na Tak” wychowuje kolejne pokolenia świadomych i wrażliwych obywateli, którzy nie przejdą obojętnie wobec krzywdy i potrzeb innych ludzi oraz dostrzegają potrzebę kształtowania świadomości i postaw proekologicznych. Działania fundacji to przykład świadomego ogólnopolskiego działania na rzecz kształtowania społeczeństwa obywatelskiego.

Prezes i założycielka fundacji „Świat na Tak”, poseł na sejm (1997-2001, 2005-2023) pani Joanny Fabisiak podziękowała wszystkim wolontariuszom, ich opiekunom oraz dyrekcji szkoły, która stwarza warunki i motywuje młode pokolenie do pracy na rzecz drugiego człowieka.

Uroczystość konkursu „Ośmiu Wspaniałych” uświetniły występy artystyczne Teatru Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.

Gratulujemy postaw prospołecznych naszym uczniom oraz życzymy wytrwałości i sukcesów w działaniach na rzecz drugiego człowieka i środowiska. Piotr Chamera

8 wspanialych 18 wspanialych 158 wspanialych 168 wspanialych 228 wspanialych 23

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.