Msza święta z okazji Międzynarodowego Dnia Krwiodawcy w Pałacu Prezydenckim

W dniu 23 maja 2017 roku przedstawiciele honorowych dawców krwi z Zespołu Szkół nr 33 w Warszawie wraz z Dyrektorem Markiem Tomasiewiczem wzięli udział w Uroczystej Mszy świętej z okazji Międzynarodowego Dnia Krwiodawcy. Msza odbyła się w Kaplicy Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, celebrowana przez Kapelana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ks. Zbigniewa Krasa,. W tym dniu mija XX rocznica Krajowej Pielgrzymki Honorowych Krwiodawców na Jasną Górę, 35 rocznica kanonizacji św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona polskich krwiodawców.

We mszy świętej brały udział zaproszone delegacje szkolne, Krwiodawcy z OSP „Harta”, Krwiodawcy  Polowego Klubu Krwiodawców „ Orle Gniazdo” z Sulejówka, oraz licznie zaproszeni goście.

Po Mszy świętej odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu umieszczonego
w  Monstrancji Fatimskiej, wotum narodu polskiego dla Matki Bożej Fatimskiej z racji
100-lecia objawień fatimskich. Dar został przygotowany przez Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem i Fundację Aniołów Miłosierdzia. Pomysł stworzenia Monstrancji Fatimskiej poddał ks. Marian Mucha, kustosz Sanktuarium na Krzeptówkach.

To już drugie takie spotkanie środowiska Krwiodawców, kolejne spotkanie odbędzie się 23 września 2017 r. w Niepokalanowie pod nazwą „Maksymilianalii”.

Po Uroczystej Mszy św. Był czas na zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego.