Obchody 100-lecia naszej szkoły

W tym roku Zespół Szkół nr 33 obchodzi swój setny jubileusz. Jesteśmy najstarszą szkołą techniczną na Pradze, która powstała w 1917 roku jako Królewsko-Polska Szkoła Rzemieślnicza na Pradze i początkowo mieściła się przy ul. Szerokiej 5 (dzisiaj jest to ul. Kłopotowskiego). Do obecnej siedziby przy ul. Targowej 86 szkoła przeniosła się dopiero w 1937 roku, a jej działalności nie przerwała nawet II wojna światowa. Po wojnie działalność szkoły ściśle związała się z przemysłem motoryzacyjnym, możemy się pochwalić wyprodukowaniem prototypów wielu urządzeń, a także pierwszego w Polsce skutera. Zespół Szkół nr 33 w obecnym kształcie funkcjonuje od 2002 roku. Więcej o historii naszej szkoły znajduje się TUTAJ.

100-lecie szkoły będziemy obchodzić 17 listopada 2017 roku. Z tej okazji zapraszamy wszystkich absolwentów, emerytowanych pracowników oraz wszystkich, którzy chcieliby towarzyszyć naszej szkolnej społeczności w tym wyjątkowym dniu. Udział w jubileuszu 100-lecia jest bezpłatny.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 9:45 mszą świętą w kościele Matki Bożej Loretańskiej przy ul. Ratuszowej, skąd uczestnicy przejadą do auli Uczelni Techniczno -Handlowej przy ul. Jagiellońskiej 82F. Tam odbędzie się gala jubileuszowa, po której zapraszamy wszystkich do budynku naszej szkoły. Będzie wówczas możliwość spotkania się z koleżankami i kolegami sprzed lat. Powrót do szkolnych sal z pewnością przywoła wiele miłych wspomnień, a my zadbamy o to, aby mogli Państwo wspominać szkolne lata w przyjemnej atmosferze.

Organizatorzy zapewniają przejazd autokarowy.

Prosimy o przesłanie zgłoszeń

  • drogą elektroniczną (KLIKNIJ TUTAJ)
  • telefonicznie pod numerem 22-619-34-86 lub 22-619-37-89

Serdecznie zapraszamy!