Targowa pomaga!

Okazuje się, że nawet w ciężkich pandemicznych czasach uczniowie i nauczyciele z  Targowej potrafili otworzyć serca na potrzeby drugiego człowieka. Na początku września rozpoczęliśmy zbiórkę darów dla jednego z Rodzinnych Domów Dziecka w Piasecznie, w którym wychowuje się 14 dzieci. Jako członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Targowa Pomaga” zbieraliśmy artykuły chemiczne i plastyczne, a także pieniądze na ich zakup. Efekt końcowy przeszedł nasze oczekiwania. Udało nam się zebrać 570 pln oraz mnóstwo darów znajdujących się na liście potrzeb wspomnianego Domu Dziecka.

Szczególne podziękowania należą się dwóm klasom: 2at (wychowawczyni: p. Agata Bhuiyan) i 2ct (wychowawczyni: p. Anna Rozłucka) za wyjątkową organizację zbiórki w obrębie zespołów klasowych.

Ogromne wyrazy wdzięczności należą się p. Tomaszowi Sokołowskiemu, instruktorowi nauki jazdy, który czuwał nad tym, aby siedzący za kierownicą szkolnej „ELKI” Marcin Jadczak z klasy 3at, bezpiecznie dowiózł wszystkie dary do wychowanków Domu Dziecka.

Chcielibyśmy dodać, że dla nas to dopiero początek  działań w tym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że nasza szkoła stanie się miejscem regularnych akcji wolontariatu, a coraz większa ilość uczniów zasili szeregi naszego Koła.