Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbyła się uroczystość, w czasie której przywitano całą społeczność szkolną po wakacyjnej przerwie. To szczególny dzień dla tych, którzy rozpoczęli naukę w technikum i szkole branżowej.

Jednak początek roku szkolnego to także pamięć o wydarzeniach z przeszłości. Pierwszego września nie tylko rozpoczynamy rok szkolny, ale także obchodzimy rocznicę ataku hitlerowskich Niemiec na Polskę. Trzeba pamiętać, że mimo wojny i okupacji polska młodzież nie przerwała nauki. Polacy przetrwali dzięki pamięci o przeszłości, tradycji i kulturze.

W tym roku obchodzimy również bardzo ważną rocznicę – Stulecie odzyskania niepodległości. Mimo trwającej ponad sto lat niewoli, krwawo stłumionych powstań narodowych, represji politycznych, zsyłek na Syberię, nasilającej się polityki rusyfikacji i germanizacji na przełomie XIX i XX wieku, Polacy nie porzucili marzeń o odzyskaniu niepodległości.

W rozpoczynającym się dziś nowym roku szkolnym życzymy Wam koleżanki i koledzy wielu sukcesów i zapału w zdobywaniu wiedzy, a dyrekcji i nauczycielom wyrozumiałości i cierpliwości w codziennej pracy.

Uroczystość przygotowali uczniowie pod opieką pani Agnieszki Wawak.